מי אנחנו

קראטה דו שוטוקאי

קראטה דו שוטוקאי הוא ארגון קראטה שייסד הראדה סנסיי. לארגון יש סניפים בכל העולם, וסניפים בישראל, בירושלים ובמשמר הנגב.

יש כמה סגנונות של קראטה. קראטה דו שוטוקאי מאופיין בדגש על חקר התנועה, רכות התנועה ושחרור הגוף, ומתבצע על-ידי תרגילים ייעודיים למטרה הזו. בקראטה נלמדת התנועה המסורתית של אומנות הלחימה: קאטות, קיון וקומיטה.

יש קבוצות בכל הגילאים, וכל מי שמעוניין מוזמן להצטרף לארגון.

את השיטה בארץ מובילים מייקל רסה במשמר הנגב, ויהודה בר-שלום בירושלים.

מנהל את האתר, וכותב תוכן – שריה תנעמי

מטרת האתר

מטרת האתר לתת מידע על השיטה, ולאפשר יצירת קשר עם הארגון.

באתר תוכלו לצפות בקאטות של הקראטה, וללמוד אותן.

הראדה מלמד את השיטה בישראל

על השיטה והארגון בהרחבה

KDS, קראטה דו שוטקאי, הינו ארגון מיסודו של סנסאיי מיטסוסוקה הארדה MBE ( 1928-2021 ) תלמידם של גיצ'ין פונקושי ושיגורו אגמי. גישתו של סנסאיי הארדה אל אומנות הלחימה המסורתית בידיים ריקות (ביפנית: קרה-טה יד-ריקה) היתה כאל אומנות מתפתחת, אומנות לחימה שהמתאמנים בה עסוקים כל הזמן בנסיון להעמיק ולשפר את היכולת להגנה עצמית תוך שימוש נכון ביכולות הגופניות האישיות, ברוגע וללא שימוש בכח מיותר. חלק גדול מהאימון נעשה בזוגות ודגש רב מושם על התנועתיות, התזמון, זרימת התנועה, הריכוז והתקשורת התנועתית עם בן/ת הזוג. לפי דרכו של סנסאיי הארדה כל אחד יכול להתאמן בקראטה, נשים וגברים, נערות ונערים, ילדות וילדים – הקראטה מתאים לכולם ואפשר להתחיל להתאמן בו בכל גיל.

קבוצות KDS רבות הוקמו ברחבי העולם על-ידי סנסאיי הארדה ותלמידיו וכיום, לאחר פטירתו ב 26.02.2021, נמשכת דרכו לשפר ולטפח את הקראטה  בין השאר בבריטניה, צרפת, בלגיה, פינלנד, גיברלטר, ספרד, אסטוניה, פולין, בולגריה, ארה"ב וישראל.

מי אנחנו

קבוצת KDS ראשונה נפתחה על ידי מייקל רסה (דאן 5) בשנת 1997 בקיבוץ משמר הנגב.

מייקל, שעלה לארץ מגיברלטר, התחיל להתאמן בKDS כילד, בגיברלטר ואחר-כך באנגליה, וכשעלה לארץ, כשהוא כבר בעל חגורה שחורה, קיבל את ברכתו של סנסאיי הארדה לפתיחת קבוצה ראשונה בארץ.

בשנת 2007 חבר אל מייקל פרופ' יהודה בר-שלום (דאן 5) מירושלים שהתאמן עד אז שנים רבות בשיטת קראטה מסורתית אחרת. יחדיו הקימו, יהודה ומייקל, את עמותת "קראטה דו שוטוקאי עפ"י שיטת סנסיי הארדה" בה שימש יהודה כיו"ר העמותה ומייקל כיו"ר הוועדה הטכנית. מאז שנת 2007 הלכה וגדלה פעילות KDS בארץ וקבוצות נוספות נפתחו ברחבי הנגב ובירושלים.

סנסאיי הארדה הרבה להדגיש את החשיבות של פיתוח הקראטה בכל אחת מהקבוצות בעולם לפי דרכה ותרבותה ובשנים האחרונות לחייו הוא אף הפסיק לחתום על תעודות הדאן וביקש שבכל מדינה יחתמו עליהן ראשי השיטה המקומיים. לאחר פטירתו, בפברואר 2021, נמשכת מגמה זו של פיתוח הקראטה באופן מקומי ובמדינות רבות, וישראל בתוכן, הוחלט על פיצול הארגונים כך שכל אחד מהבכירים יוכל להמשיך לפתח את הקראטה לפי הבנתו תוך שיתוף פעולה עם הקבוצות האחרות בארצו. 

כיום פועלות קבוצות KDS בארץ תחת שני ראשים עצמאיים הפועלים במקביל תוך שיתוף פעולה פורה: מייקל רסה (דאן 5) עומד בראש פעילות KDS בנגב, ופרופ' יהודה בר-שלום (דאן 5) עומד בראש פעילות KDS בירושלים. 

הקראטה שלנו הוא קראטה ששורשיו ביפן ובתרבויות המזרח, אך ראשו וגופו מקומי, ישראלי, תוסס, סקרן, שמח ו… כן, גם קצת חצוף 😉. 

הסיבות להתחיל ולהתאמן בקראטה בכל גיל הן שונות ומגוונות, אז אם אתם/ן מחפשים/ות דרך ללמוד הגנה עצמית או אם אתם/ן מעוניינים/ות לפתח את יכולות הריכוז, שיווי המשקל, הכושר והקורדינציה, אם אתם רוצים פשוט "לזוז" או אם אתם מחפשים קבוצה חברתית מעניינת של בעלי עניין משותף, מכל סיבה ובכל גיל כדאי לכם/ן לבוא ולהתנסות באימוני KDS .
צרו עמנו קשר, נשמח לפגוש אתכם באימון!